PC-ák 2017, krajská počítačová soutěž pro žáky ZŠ

Jako předchozí roky, tak i letos se ZŠ Dobrovského Lanškroun ve středu 29. 11. 2017 zúčastnila počítačové soutěže pořádané SPŠE a VOŠ Pardubice. Soutěž je vypsána pro žáky 8. – 9. tříd v těchto kategoriích: tvorba www stránek, grafický návrh a prezentace v PowerPointu, která je ještě zvlášť rozdělena na jednotlivé ročníky.

Než začnou soutěžící pracovat ve své vybrané kategorii, tak ještě srovnávají své vědomosti v testu všeobecných počítačových znalostí. Zde rozhoduje nejenom správnost odpovědí, ale i rychlost zodpovězených otázek.

Z velice početného pole soutěžících (154 žáků z 26 škol) se nejlépe z naší školy umístila Natálie Mánková, která získala třetí místo v tvorbě prezentace v PowerPointu.

Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci Dobráku a výherkyni blahopřejeme.

Soutěžící

Tvorba prezentace 8. třída