Pohádkový Dobrák – Betlémský příběh pro předškoláky

Ve čtvrtek 14. prosince jsme už potřetí přivítali v naší škole budoucí prvňáčky. Tentokrát jsme ale vyměnili pohádku za starodávný příběh, který se odehrál před stovkami a stovkami let v dalekém Betlémě. Děti si připomněly povídání o narození Ježíška a původu Vánoc, spoustu toho věděly a pomohly nám příběh převyprávět.

Na interaktivní tabuli jsme si při povídání o jednotlivých postavách postupně sestavili malý betlém. Vlastní si pak děti mohly spolu s rodiči vytvořit na pěti stanovištích, kde plnily úkoly související právě s těmito postavami. Za odměnu si nalepily obrázky, až byl nakonec betlém celý. Abychom nezabloudili, cestu nám ukazovaly lucerny.

Nejprve jsme rozzářili kometu, pak hlídali stádo oveček, potrénovali bystré oči při skládačce vola a oslíka. Protáhli jsme se při daleké cestě k jesličkám a také jsme nazdobili pláště třem králům. Na závěr jsme si vyzkoušeli nástroje a společně jsme si zazpívali koledu Pásli ovce Valaši, vánoční atmosféru jsme si vychutnali i u čaje a ovoce.

Doufáme, že si předškoláčci naše odpoledne užili, byli moc šikovní a lehce zvládli splnit všechny úkoly. Nás učitele zase potěšilo nejen zaujetí dětí, ale i pochvala a poděkování od některých rodičů. Ve čtvrtek 11. ledna srdečně zveme děti i rodiče na další Pohádkový Dobrák – bude inspirovaný pohádkou O dvanácti měsíčkách.

Martina Látrová a Jana Křenková