Školní kolo olympiády z anglického jazyka

Angličtina je dnes světovým jazykem číslo 1 i přesto, že je po čínštině a španělštině až třetí nejrozšířenější jazyk. Je slyšet v oblasti vědy, světového obchodu, diplomacie, sportu i turistiky. Sedmdesát procent světové pošty a osmdesát procent všech počítačových a internetových informací je napsáno v angličtině a jako druhým jazykem jí hovoří na různých úrovních pokročilosti až 1,4 miliardy lidí na celém světě. Velká popularita angličtiny spočívá i v její relativní jednoduchosti. To jsou fakta, která již dnešní mladí lidé vědí.

Proto jsme se v pátek 15. prosince 2017 sešly s několika opravdu nadanými dětmi a pustily se do školního kola olympiády v anglickém jazyce. Na žáky čekalo několik úkolů – písemný test všeobecné znalosti jazyka, poslechový test a ústní pohovor s učiteli. Úkoly byly zadány ve dvou úrovních: A1 pro žáky 6. a 7. tříd, A2/B1 pro děti 8. a 9. tříd.

Z mladších žáků si své znalosti přišli prověřit: Ondřej Böhm, Veronika Reslerová, Šimon Borovský, Marek Mačuda, Sophie Marcová a jediná zástupkyně 7. třída Marika Šilarová. Mezi staršími dětmi byla konkurence vskutku veliká. Do soutěže se přihlásili: Jan Lebduška, Ella Andrlová, Gabriela Skalická (všichni 8. ročník), Jana Šemberová, Petr Nečas, Veronika Hýblová a Roman Kylar (9. ročník).

S vědomím, že do okresního kola posíláme opravdu šikovné děti, jsme vyhlásily tyto vítěze: v kategorii mladších žáků je to Ondřej Böhm, v kategorii starších žáků Veronika Hýblová.

Dětem přejeme mnoho nadšení v dalším studiu, prosíme o svědomitou přípravu a těšíme se na únorové „utkání“ v Ústí nad Orlicí.

Mgr. N. Semerádová