Okresní školní liga v plavání - 3. kolo

Už potřetí jsme se v úterý 23. ledna vydali do Rychnova nad Kněžnou, kde se konalo další kolo štafetových závodů v plavání pro žáky II. stupně. Jeli jsme ve složení Gabča Skalická, Anička Vlčková, Matěj Maršík a Tom Jurča.

Po ranním tradiční občerstvení v rychnovském „mlíčáku“ jsme pokračovali směrem bazén. Následovalo rozplavání a nástup na první rozplavbu. První na trať vyrazil Matěj, pak Anička, Gabča a poslední finišoval Tom. Každý musel zaplavat 50m volným způsobem, časy se nám sčítaly, takže jsme měli celkem 2:23,62 minuty. Opět moc krásný čas.

O přestávce organizátoři vložili soutěž - záchrana tonoucího. Z každé školy byli vybráni plavci a ti se museli navzájem převážet. Naši skončili na pěkném děleném 2. - 3. místě.

Pak následovala druhá rozplavba a volná zábava. V 11.30 hodin nastalo celkové vyhlášení, kdy jsme převzali ceny za první místo. Poslední kolo se bude konat na začátku dubna, kde se rozhodne, kdo bude postupovat do superfinále.

Moc blahopřejeme ke krásnému úspěchu!

Eva Jurčová