Odpoledne otevřených dveří a páté pohádkové setkání

Páté pohádkové setkání předškoláků na Dobráku 8. února 2018 proběhlo ve znamení pohádky O Koblížkovi. Na budoucí školáčky jsme čekali již od patnácti hodin, neboť probíhalo Odpoledne otevřených dveří ZŠ Dobrovského zakončené besedou s vedením školy a učitelkami budoucích prvních tříd. Rodiče s dětmi si mohli prohlédnout všechny prostory „nové“ budovy, které budou holčičky a kluci od září navštěvovat – třídy, šatny, školní družinu, bazén.

Potom se celkem 17 zvídavých dětí přeneslo do pohádky. Stavěly domeček z geometrických tvarů, usmažily koblížky, spolu s hlavní postavou plnily úkoly jednotlivých zvířátek, která potkaly. Na závěr si pochutnaly na opravdovém koblížku. Cestou domů prosily maminku, aby jim usmažila stejnou dobrotu podle receptu, který si vysoutěžily.

Všichni předškoláčci pracovali s nadšením a zaslouží si velkou pochvalu. Paní učitelky se již těší na další milé setkání v březnu, tentokráte při pohádce O kohoutkovi a slepičce.

MAKOŠ