Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji

V pátek 9. února 2018 proběhlo v Lanškrouně v prostorách sportovní haly oblastní kolo již XI. ročníku Festivalu vědy a techniky pro žáky a studenty v Pardubickém kraji. Žáci ZŠ Dobrovského se této soutěže účastní od samého počátku. Se svými pracemi soutěžili v kategorii JUNIOR, tedy v kategorii určené pro žáky 6. – 9. ročníků základní školy nebo prvního stupně víceletých gymnázií. Prezentace svých prací si nejprve vyzkoušeli ve školním kole, které se uskutečnilo ve škole o čtyři dny dříve. V naší škole vzniklo osm soutěžních projektů.

Seznam projektů ZŠ Dobrovského (oblastní kolo):
Závislost délky, vlhkosti a pevnosti papírové trubice na okolním prostření – M. Brejša (9.B)
Průvodce arboretem – N. Poláková, S. Vaňousová (9.B)
Průduchy – J. Šemberová (9.B)
Plísně útočí – G. Skalická (8.B)
Historický okruh města Lanškrouna – Z. Kubešová, M. Gregorová (8.A)
Měření oxidu uhličitého v prostředí školy – V. Reslerová, T. Kmentová (6.A)
Mobily a my – Š. Rubešová, K. Purkertová (7.)
Lateralita – T. Brokešová, D. Chládková (6.B)
Smart room - J. Flídr (ZŠ Dobrovského), L. Flídrová (Gymnázium Lanškroun)

Autorům prvních šesti jmenovaných projektů se podařilo probojovat do krajského kola soutěže, které se bude konat 8. a 9. března 2018 v Pardubicích.

Projekt Zuzky Kubešové a Marušky Gregorové získal cenu místostarosty města.
Projekt Lucie Flídrové a Jaromíra Flídra s názvem Smart room získal ocenění firmy SCHOTT s. r. o.

Všem zúčastněných děkujeme za reprezentaci školy.