Okresní kolo zeměpisné olympiády

Po školním kole zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo celkem 17 žáků druhého stupně ve třech kategoriích, se 2 nejlepší žáci vydali na kolo okresní, které se konalo v úterý 20. 2. 2018 tradičně na ZŠ v Libchavách. Třetí postupující Tomáš Vávra se pro nemoc soutěže nemohl zúčastnit. Jako každý rok se testovaly 3 typy znalostí a dovedností: 1) práce s atlasem, 2) písemný test geografických znalostí (práce bez atlasu), 3) praktická část – třídění a zpracování informací a dat.

V kategorii A (6. ročník ZŠ + 1. ročník osmiletých gymnázií) zkušenosti sbíral Kryštof Jirásek z 6. A, který obsadil 12. místo (z celkového počtu 14 žáků). V kategorii C (8. + 9. ročník ZŠ, 3. + 4. ročník osmiletých gymnázií) své znalosti poměřoval Jan Hazler z 9. B. Honza se po prvních dvou částech držel na pěkném 13. – 14. místě z 23 žáků, praktická část se mu však vůbec nevydařila, takže klesl na výsledné 21. místo.

Oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová