Pohádkový Dobrák

Další pohádkové setkání předškoláků na Dobráku bylo ve znamení pohádky O kohoutkovi a slepičce.

Ve čtvrtek 8. března se sešlo celkem 12 předškoláků, kteří se těšili na známou pohádku.Nejprve jsme si celou pohádku společně přečetli, šlo to lehce, na tabuli byla totiž připravená pohádka s obrázky, které děti doplňovaly do textu místo paní učitelky. Pak už si s pohádkou začali hrát. Hledali hlásku š podle postav, které se v pohádce vyskytovaly. Potom na pracovním listě nasypaly kuřátkům obilí, tady děti trénovaly správný úchop tužky, a na chodbě zachraňovaly kohoutka vodou, kterou přenášely na lžičce do pomyslného zobáčku, a také trénovaly slepičí krok. Předposlední úkol byl matematický. A protože se blíží Velikonoce, děti si vyrobily velikonoční přání, na kterém se podíleli i někteří rodiče.Dnešní odpoledne se vydařilo, děti odcházely spokojené a natěšené na další setkání.

Jana Kmentová, Jana Křenková