FESTIWAL PIOSENKI KLASOWEJ V DZIERZONIOWIE

I letos se vítězové školního kola pěvecké soutěže vydali za našimi kamarády do partnerské školy v Dzierzoniowie. Naši žáci vystoupili jako hosté, VI.A s písní od Michala Davida Děti ráje a II.A se svou vítěznou písničkou ZOO od Míši Růžičkové.

A tak se 6. března v 7.00 vydala celá delegace na dalekou cest do Polska. Počasí nám nepřálo, ale i přes to se od brzkého rána děti shromažďovaly před školou s kostýmy, batohy a všemi možnými věcmi, které potřebovaly ke svému vystoupení.

Cesta byla dlouhá, ale krátilo ji těšení a očekávání něčeho nového, a tak nám docela rychle uběhla. Kolem půl desáté jsme dorazili do Dzierzoniowia a hned se přemístili do kina, kde proběhla pěvecká soutěž. Letošní téma bylo „Barvy jara“ a mohli jsme vidět krásná, barevná vystoupení.

Před vyhlášením vítězů nás čekalo milé překvapení. Nejmladší žáci naší partnerské školy nacvičili pohádkové představení o jaru, které se jim velmi povedlo, a ani se nám nechtělo věřit, že jsou to opravdu ti nejmladší.

Dalším bodem programu byla procházka a návštěva místního městského muzea, kde jsme zhlédli expozici, která se týkala historie města, a také výstavu dobových rádií. Pak už následoval slíbený obchůdek, ve kterém děti si nakoupily tradiční karamelky, a oběd. Kolem třetí hodiny jsme se všichni s našimi milými hosty rozloučili a vydali se zpět domů.

Jana Kmentová