Projekt HOBIT podruhé

Po půl roce proběhla opět edukační hodina v rámci vzdělávacího programu HOBIT ve třídách IX.A a IX. B. Při této hodině se děti učí, jak poznat příznaky infarktu myokardu a mozkové mrtvice a jak v těchto případech poskytnout první pomoc, vlastně se vzdělávají v tom, jak zachránit lidský život.

Žáci obou tříd se vzdělávali již podruhé, což se odrazilo na jejich vysoké vstupní znalosti. IX.A si vedla o něco lépe. V prvním testu bylo správně 76% odpovědí, což je nadprůměrný výsledek. Po edukaci se dokázali ještě zlepšit na 82%, což je jeden z nejlepších výsledků, kterého se třídě v programu HOBIT podařilo dosáhnout. IX.B měla dobře 74% odpovědí, což je také výborný výsledek.

U IX.A došlo k navýšení znalostí ve srovnání s prvním testováním před půlrokem o 30%, u IX.B o 20%. Obě třídy byly tedy velmi úspěšné.

Daniela Krátká