Rychlé šípy na Dobráku aneb Noc s Andersenem 2018

Chceme smát se, chceme hrát si, pohádky jsou tady zas. Milý pane Andersene, přijďte, prosím, mezi nás.

Touto říkankou přivolávali naši třeťáci 23. března v podvečer známého dánského pohádkáře H. Ch. Andersena. A pan spisovatel opravdu přišel. Během milého rozhovoru s malými školáky mimo jiné prozradil, že letošní kouzelná noc nebude pohádková, ale bude plná napínavých příběhů známého klubu Rychlých šípů. Popřál nám hodně zábavy, radosti, smíchu a zmizel. I když na něm bylo vidět, že by nejraději zůstal s námi. Ani se mu nedivíme. Být ve společnosti takových správných kluků jako byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Rychlonožka, Červenáček a Jindra Hojer. Kdo by odolal?

Společně s nimi jsme lovili některé z Bobříků např. mrštnosti, vytrvalosti, přesnosti… Poznávali jsme jednotlivé členy Rychlých šípů podle popisu, luštily přesmyčky, skládaly puzzle, pátrali po ztracené postavě, odhalili jsme nového člena party, sestavovali známý příběh z obrázků, vyráběli vlajku… Ale při všech těchto činnostech jsme neustále mysleli na zkoušku nejtěžší – na Bobříka odvahy.

A pak to přišlo. Venku tma jako v pytli a my jsme se společně s paními učitelkami přemístili na druhou budovu. Tam byla tma ještě větší, svítilo jen pár svíček a občas se ukázalo nějaké školní strašidlo. Húú, to jsme se báli. Po dvojicích jsme běželi k vytouženému cíli do osvětlené třídy v podkroví tak rychle, že jsme si zapomněli vzít na smluveném místě obrázek známého hlavolamu, ježka v kleci. V naší škole řádí v noci nejen strašidla, ale žije zde i dobrý duch a ten nám vše připomněl a ohlídal, abychom vše správně splnili. Bobříka máme všichni.

Před usnutím jsme zhodnotili tajemný večer a podívali se na černobílý seriál Záhada hlavolamu. Pak už jsme se zachumlali do svých spacáků a nechali se ukolébat sny. Hádejte, o čem asi byly.

Za odvážné třeťáky MAKOŠ