Okresní školní liga v plavání - 4. kolo

Ve čtvrtek 5. dubna proběhlo poslední kolo plavecké ligy, tentokrát jsme měli zastoupení dvojnásobné. Za osmé třídy plavala Anička Vlčková, Gabča Skalická, Matěj Maršík, Tom Jurča a Matěj Skalický a za šesté třídy Terka Kmentová, Janča Zapletalová, Tadeáš Dostál a Filip Jurča.

Po ranním tradičním občerstvení v „mlíčáku“ jsme pokračovali do bazénu. Postup byl stejný, rozplavání a nástup na první rozplavbu. Pro některé šesťáky to byla premiéra, ale zvládli ji s přehledem. Pro naše osmáky to dnes znamenalo pořádně zabojovat a dostat se do superfinále. O přestávce byla vložená soutěž – tentokrát na procvičování paměti a luštění. Pak následovala druhá rozplavba a volná zábava. V 11.30 bylo celkové vyhlášení. Naši mladší plavci skončili na krásném druhém místě s časem 2:48,34. A starší? Na prvním místě s časem 2:24,14 a zároveň si už po třetí vyplavali postup do superfinále, které bude tentokrát 11. května v Litomyšli.

Moc blahopřejeme ke krásným úspěchům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Eva Jurčová