Slet čarodějnic v 1. B

V pondělí 30. dubna se to už od rána ve třídě hemžilo čarodějnicemi a čaroději. Nechyběli jim hůlky, košťata, klobouky, ale také zvířecí pomocníci jako hadi, myši nebo pavouci. Čarodějnické paní učitelky Kanimůra a Bludimíra přivítaly dnes své žáky ve Škole kouzel a vysvětlili jim, co všechno musí zvládnout, aby uspěli. Nejprve se děti mohly rozdělit do skupinek podle svého přání – už to byl zážitek! Pak plnily různé úkoly v pracovních listech. Pomáhaly ježibabě najít v bludišti zatoulaného netopýra, kreslily pavoukovi novou pavučinu, vařily písmenkový lektvar, počítaly kotlíky, pavouky i strašidla. O přestávce jsme si udělali čarodějnou hostinu, na menu nechyběly ani pařáty staré čarodějnice. Jednu hodinu jsme byli na zahradě, kde probíhala zkouška v létání na koštěti. Jednotliví čarodějové si také potrénovali svůj zrak a rychlost při hledání a sestavování čarodějnické skládačky. Na závěr dnešního dne dostali všichni absolventi čarodějnické školy řádné osvědčení.

Za 1. B Martina Látrová