Už se sám nebojím aneb s lanškrounskou policií k bezpečí

Tento dopravně bezpečnostní projekt je určen pro žáky druhého ročníku a na naší škole probíhal od 20. 2. do 3. 5. 2018. Program se skládal ze česti bloků. Každý blok byl zaměřen na jinou oblast práce policie, jednotlivá témata byla následující: seznámení s policií, internetové nebezpečí, vlastní nebezpečí, šikana, doprava, dopravní výchova a bezpečná cesta do školy. Poslední hodnotící blok se konal ve čtvrtek 3. května na atletickém stadionu Romana Šebrleho, kde žáci viděli ukázky práce policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému, ukázky policejních psovodů a největší ohlas vzbudila ukázka zadržení nebezpečného pachatele unikajícího v autě. Součástí projektu byla i beseda učitelů s policií. Na začátku projektu byla pro druháčky všech lanškrounských škol vyhlášena výtvarná soutěž s policejní tématikou. Do soutěže se zapojilo 150 žáků a 10 nejlepších obrázků bylo slavnostně vyhlášeno a oceněno na závěrečném setkání. Naše škola získala v této výtvarné soutěži 3 ocenění - Eliška Hanyšová, Daniela Flídrová a Viktorie Izabela Matoušková. Oceněným moc blahopřejeme. Všichni účastníci tohoto projektu obdrželi na slavnostním vyhlašování upomínkové předměty.

Miroslava Jirásková