Salcburk a Solná komora

Ve středu 2. května se 40 žáků (6. - 9. ročník) vydalo na dvoudenní poznávací zájezd do Rakouska. Prohlídku Mozartova města, Salcburku, jsme zahájili v překrásných zahradách zámku Mirabell a poté jsme navštívili muzeum v Mozartově rodném domě. Pak jsme se vydali na nejkrásnější vyhlídkovou terasu, kam nás vyvezl rychlovýtah zabudovaný v nitru Mnišské hory. Po krásné procházce plné malebných vyhlídek na město jsme se dostali až k jeho hlavní dominantě, středověké pevnosti Hohensalzburg. Po prohlídce impozantního Dómu jsme zavítali na Rezidenční náměstí, kde třikrát denně zní zvonkohra v tónech Mozartových melodií.

Druhý den jsme zahájili v rodišti Mozartovy matky, v St. Gilgenu. Po romantické projížďce na loďce po jezeru Wolfgangsee jsme zakotvili v St. Wolfgangu, snad nejkrásnějším městečku umístěném pod horou Schafberg. Následně jsme si prošli křivolaké uličky městečka Hallstatt, kde jsme navštívili neobvyklý hřbitov i s tajemnou kostnicí. Na závěr nás čekal výjezd lanovkou ke známým solným dolům u jezera Hallstättersee. Zde jsme si vyzkoušeli mimo jiné jízdu důlním vláčkem a oblíbené hornické skluzavky. I když unaveni, přesto spokojeni a plni zážitků jsme v brzkých ranních hodinách dorazili ke škole. Poznávací exkurze se nám opravdu vydařila.

VADO