Ekolibřík

Rádi jsme přijali pozvání od DDM na ekologický program na chatu Lesanka v Oboře. Za krásného slunného rána jsme vyrazili směr lanškrounské rybníky, cesta daleká rychle ubíhala, protože se všichni moc těšili. Na stanovištích děti plnily jednotlivé úkoly, např. třídění odpadu, poznávání hlasů ptáků, rozlišování vůní, poznávání rostlin, pohybové úkoly a na závěr si vyrobily želvičku ze dna pet lahve. Pak už zbývalo jen vyhodnocení dne, kdy každý z účastníků obdržel odměnu v podobě malého bločku a vydali jsme se zpět do školy.
V následujících dnech jsme se dozvěděli další skvělou zprávu. Třída IV. B zvítězila v klání mezi všemi čtvrtými třídami v Lanškrouně a vyhrála zájezd do zoologické zahrady. Gratulujeme.

Jana Kmentová, Petra Minářová