Pasování na čtenáře – 1. A + B

Ve středu 23. května jsme byli pozvaní do knihovny, protože už všichni umíme číst a můžeme si začít půjčovat knížky. Nejprve děti plnily různé úkoly, na kterých si paní knihovnice vyzkoušela, jestli už opravdu čtení zvládají dobře. Doplňovaly dvojice pohádkových postav, hledaly známé věty z knížek, přiřazovaly slova opačná a předváděly hlasy zvířat.
Už také všichni věděli, jak s knížkami a časopisy zacházet, aby se neničily a dlouho vydržely i pro ostatní. Dozvěděli se, jak si můžou nějakou knížku přijít půjčit a o prázdninách si ji klidně přečíst.
Pak jsme se naučili kouzelnou větu a přivolali z pohádkové říše královnu Abecedku, která vládne všem pohádkám, příběhům a knížkám. Královna všechny děti slavnostně mečem pasovala na čtenáře a dala jim průkazku do knihovny. Děti dostaly na památku knížku se záložkou a hlavně už si mohly vybrat k půjčení první knížku.

Za 1. třídy M. Látrová