Cyklistický kurz osmých tříd

Ve dnech 14. – 18. 5. 2018 absolvovali žáci osmých tříd naší školy cyklistický kurz. Pod vedením p. uč. Cacka, pí uč. Dolečkové a pí uč. S. Králové se ho zúčastnilo 28 žáků. Týdenní soustředění se uskutečnilo v rekreačním zařízení Bublačka na Pastvinské přehradě, kam se žáci dopravili samozřejmě na kolech. Počáteční obavy byly zbytečné. Cesta proběhla hladce, všichni zvládli necelých 30 km bez nehod, a tak i na další dny mohla být naplánována řada výletů – Zemská brána, Žamberk, prohlídka elektrárny Pastviny. Během celého pobytu ujel každý žák přes sto kilometrů, což je bezesporu perfektní výkon. Volný čas žáci trávili sportovním zápolením, nejoblíbenější byly jízdy na lodičkách na Pastvinské přehradě. Večer přišel čas i na společné hry – hlavně pantomima měla velký úspěch. Celý týden vydrželo pěkné počasí, které umocnilo příjemnou a pohodovou atmosféru po dobu konání cyklistického kurzu.