Regionální kolo soutěže v poznávání přírodnin

Regionálního kola soutěže v poznávání rostlin, živočichů a minerálů se dne 22. 5. 2018 v České Třebové zúčastnilo sedm žáků z naší školy. Tito žáci postoupili do regionálního kola soutěže na základě výsledků školního kola.
V kategorii 8. – 9. ročníků soutěžili za naši školu tito žáci: Jan Hajzler (9.B), Lukáš Novák (9.B) a Zuzana Kubešová (8.A). Nejlepšího výkonu dosáhl Honza, který soutěž v poznávání rostlin vyhrál. Honza byl také úspěšný v soutěži v poznávání, kterou 15. 5. pořádal DDM Damián v Lanškouně. Soutěž v poznávání živočichů vyhrál a v soutěži v poznávání rostlin skončil na druhém místě.
V kategorii 6. – 7. ročníků naši školu reprezentovali Štěpánka Rubešová (7.), Martina Dušánková (6.A), Kristýna Langerová (6.A) a Veronika Hajzlerová (6.A). Výborně si vedla Veronika, která v poznávání živočichů obsadila krásné 3.- 4. místo. Veronika byla také úspěšná v soutěži v poznávání v DDM, kde v soutěži v poznávání živočichů obsadila třetí místo.

Daniela Krátká