Přírodovědné soutěže 1.stupeň

Každý rok se zúčastňujeme soutěže v poznávání přírodnin, kterou pořádá DDM Damián. Soutěž proběhla 14. května. Tento rok se naše žákyně Kristýna Hanáková umístila na 1.místě. Na třetím až pátém místě se umístily žákyně Anna Markéta Rozsívalová, Kateřina Toncrová a Anna Cinková, všechna děvčata jsou ze 4. B. Mezi 38 soutěžícími je to krásný výsledek.
Na naší škole proběhlo 9. května školní kolo v poznávání přírodnin.Žáci, kteří se nejlépe umístili, postoupili do regionálního kola v České Třebové. Regionální kolo v přírodovědné soutěži se uskutečnilo ve středu 23. května v ZŠ Habrmanova. Soutěžící si mohli vyzkoušet své znalosti v poznávání rostlin, živočichů a minerálů. Soutěž se konala ve dvou kategoriích. 1. kategorie – žáci 3. ročníků, 2. kategorie – žáci 4. – 5. ročníků. Naši školu reprezentovalo 11 žáků.

Výsledky 1. kategorie:
Rostliny a minerály
Do desátého místa se umístily žákyně Lucie Kodytková a Adéla Tomišková, obě ze 3. A.
Výsledky 2. kategorie:
Rostliny a minerály
4. místo – Kristýna Hanáková (4. B)
Živočichové a minerály
9. místo – Tereza Fajtová (5. A)

Daniela Smejkalová