Návštěva lanškrounských firem

Žáci osmých tříd navštívili v rámci projektu Volba povolání i dvě z lanškrounských největších firem – AVX a Komfi. V obou firmách absolvovali přednášku o vývoji firmy a přehled o jejich výrobcích. Během prohlídky firem bylo zajímavé sledovat nejrůznější profese, které se podílí na vzniku koncového produktu.
U příležitosti dne otevřených dveří AVX se žáci podívali i do výrobních prostor a dozvěděli se vše o tantalových kondenzátorech, které se dodávají například do počítačů, sluchátek nebo do automobilové elektroniky, příp. do vesmírných a medicínských aplikací. Na několika připravených stanovištích bylo potřeba oživit základní znalosti chemie, což pro některé žáky nebyl žádný problém.
V Komfi se žáci nejdříve dozvěděli základní informace o firmě a jejích produktech. Poté si prošli celou výrobu a zjistili, co vše je potřeba k vytvoření laminovacích nebo tiskařských strojů, které jsou určeny pro vývoz do celého světa. Obě prohlídky se žákům moc líbily a byly přínosem pro jejich budoucí výběr povolání.

CaDo