Přírodní učebna

V letošním školním roce probíhá realizace projektu „Přírodní odborná učebna“. Tento projekt byl podán v rámci 3. výzvy MAS Lanškrounsko-IROP-Investice v oblasti základního a středního vzdělávání I.
Během školních prázdnin se uskutečnila hlavní aktivita projektu - stavba altánu a vyvýšených záhonů.
Altán pro ekologickou výuku (odborná učebna pro výuku přírodovědných předmětů a pro výuku enviromentální výchovy) bude sloužit jako venkovní učebna pro výuku přírodovědy na I. stupni, přírodopisu na II. stupni, pracovních činností a pro výuku základů ekologie. Vzdělávání v oblasti přírodních věd učí žáky praktickému pozorování a experimentování. Vede k vytváření a ověřování hypotéz, učí žáky zkoumat příčiny přírodních procesů, souvislostí a vztahů mezi nimi. Dále podporuje vytváření otevřeného myšlení, kritického myšlení a logického uvažování.
Vyvýšené záhony budou sloužit pro praktickou výuku přírodovědných předmětů na I. a II. stupni, pro výuku pracovních činností a enviromentální výchovy.
Během podzimu bude realizována závěrečná aktivita projektu nákupem tabule, stolů, židlí a didaktických pomůcek. V rámci projektu bude pořízen obrazový didaktický materiál pro výuku přírodovědy a prvouky, klíče a encyklopedie k samostatné činnosti žáků, mikroskop a pomůcky k pozorování rostlin a živočichů, trojrozměrné modely kostry, orgánových soustav.