Naučná stezka

Ve středu dne 12. 9. 2018 se vydali žáci VII. A poznávat přírodu okolí Lanškrouna do přírodního parku Lanškrounské rybníky. Parkem vede naučná stezka, na které najdeme spoustu informací nejen o přírodě této oblasti. Po cestě měli žáci možnost poznat místa, kde žijí největší evropští hlodavci bobři, zahlédli mnohé vodní ptáky, poznávali stromy a rostliny.
O pár dní později se v pátek dne 21. 9. 2018 vydali na naučnou stezku i žáci VII. B. V průběhu cesty plnili různé úkoly, které se týkaly znalostí regionální fauny a flóry.
Žáci obou tříd měli možnost během pětihodinové exkurze poznat přírodu přímo, ne pouze prostřednictvím obrázků.

Daniela Krátká