Exkurze Dlouhé stráně

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se žáci osmé třídy společně s žáky devátých tříd zúčastnili exkurze v elektrárně Dlouhé stráně v Jeseníkách. Tato elektrárna patří mezi nejvýkonnější vodní elektrárny v Česku a disponuje nádržemi s výškovým rozdílem 510,7 m. Na dolní nádrži jsme absolvovali fundovanou přednášku o tom, jak tato přečerpávající elektrárna funguje. Poté nás autobus vyvezl k horní nádrži, kde se nám naskytl nádherný výlet na celé pohoří. Vzhledem k příznivému počasí jsme se rozhodli spojit naučnou část exkurze s turistickým výšlapem a zdolat nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd. Po více než čtrnáctikilometrové túře jsme vyčerpaní, ale plní dojmů dorazili na Červenohorské sedlo, kde nás čekal autobus. Díky krásnému počasí se výlet velmi vydařil.

Ca+Do