Ekocentrum Paleta Oucmanice

Ve dnech 1. – 3. 10. 2018 se žáci šestých tříd naší školy vydali do Ekocentra Paleta v Oucmanicích. Po jízdě vlakem je čekala asi půlhodinová procházka na ubytování. Pokoje byly po dvou až šesti s názvy jako Mraveniště, Brloh, Nora, Lesík, Paseka, Rybník, Brčálník.
První den odpoledne si žáci v rámci programu s názvem Jeden za všechny a všichni za jednoho zahráli kooperativní hry směřující k potlačení sobeckosti a pochopení nezbytnosti spolupráce a přátelství.
Před večeří žáky čekalo drátkování. Dozvěděli se něco víc o starém a skoro zapomenutém řemesle a vyrobili si drobný šperk ve tvaru stromečku.
Druhý den začali programem Odpady. Zabývali se problematikou nakládání s odpady, jak se třídí nejběžnější domovní odpad, poznali výrobky z recyklovaných odpadů a mluvili o vlivu lidí na přírodu i na naše vlastní zdraví.
V poslední části našeho pobytu se seznámili s hospodářskými zvířaty a jejich potřebami, vyzkoušeli si princip dojení, pochovali si králíčky a morčata a na závěr společně vyrobili máslo. Domů odjížděli žáci s novými zážitky i s vědomím, že na svém třídním kolektivu musí ještě pracovat.

Mgr. I. Vyoralová, Mgr. G. Reslerová