Druháci začínají bruslit

Se začátkem října jsme dali sbohem tělocvičně, oblékli zimní bundy a obuli brusle. Čeká nás totiž dvouměsíční kurz bruslení v Hale B. Modrého. Cesta proběhla dobře, obouvání bruslí se podařilo na jedničku a pak nastala ta těžší fáze – zvládnout led.
Některé děti už umí bruslit perfektně, některé stály na bruslích úplně poprvé a pomáhaly si hrazdičkami. Ale všechny musíme moc pochválit, jak jim to hned první hodinu šlo. Děti byly šikovné, samostatné, odvážné a hlavně nadšené.
Věříme, že během několika návštěv sportovní haly se rozbruslí všichni a budeme moci absolvovat i nějaké soutěže, slalomy, štafety atd. Na závěrečnou hodinu už si s dětmi můžete chystat kostýmy, proběhne totiž karneval na ledě.
Cestu zpět jsme pojali jako podzimní vycházku, poznávali jsme různé druhy stromů a keřů, prohlíželi jsme si tvary a barvy listů, hledali podzimní plody – zopakovali jsme si tak současné učivo prvouky přímo v terénu.

Za 2. třídy Martina Látrová