Výlet do Litomyšle

Zakletý zámek
Letošní školní rok snad bude pro nás končit společným výletem, ale netradičně výletem také začínáme. V úterý 2. října jsme se vypravili na zámek do Litomyšle, ale nečekala nás klasická prohlídka. Absolvovali jsme literární program pro 1. – 4. třídy Zakletý zámek, který zde probíhá v rámci Školy na zámku.
Lektorka Alena Vorlíčková si s dětmi vyprávěla o zakletých pohádkových postavách, zvířatech a kouzelných předmětech. Ve skupinách děti vymýšlely veršované zaklínadlo a pak ho předvedly ostatním. Lektorka je zároveň autorkou knížky Zakletý zámek, ze které předčítala pohádku, a společně s dětmi si pak o ní povídaly. Na závěr si děti vybarvily obrázek začarovaného zvířete z knížky.
Obě druhé třídy se na programu vystřídaly a mezi tím si děti prohlédly blízký kostel nebo Klášterní zahrady a náměstí. Počasí nám moc nepřálo, proto jsme se rádi ohřáli v zámecké prodejně suvenýrů a mohli dosyta vybírat drobnosti z výletu.

Za 2. B Martina Látrová