25. ročník Přehlídky středních škol

Ve čtvrtek 11. října se všichni vycházející žáci zúčastnili v České Třebové již 25. ročníku Přehlídky středních škol a regionálních zaměstnavatelů. Jejich zástupci zprostředkovali budoucím středoškolákům informace o možnostech studia na různých typech středních škol a učilišť v našem i blízkém regionu, zaměstnavatelé pak přímo uplatnění v jejich firmách, často s možností stipendijního programu pro výborné studenty. Z firem byly zastoupeny Rieter CZ s.r.o. Ústí n/O., Bühler CZ s.r.o. Žamberk, CZ LOKO a.s. Česká Třebová, Schaeffler Production CZ s.r.o. Lanškroun, Forez s.r.o. Lanškroun, DRUMEL a Co. s.r.o. Česká Třebová, REHAU s.r.o Moravská Třebová, LDM spol.s r.o. Česká Třebová, Metrans a.s. Česká Třebová, IMS Drašnar s.r.o. Česká Třebová, Autoneum CZ s.r.o. Choceň.
Základní informace k volbě povolání a informace o programu pro testování profesních zájmů, který může usnadnit rozhodování o volbě povolání, poskytly také na přehlídce pracovnice Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání při Úřadu práce v Ústí nad Orlicí.