100 let republiky

Pondělní den, 22. října, byl věnován celoškolnímu projektu 100 let republiky.
V 10 skupinách pracovali žáci 5.- 9. tříd. Celý den začal rozlosováním do skupin a vzájemným seznámením se. Během dopoledne žáci pracovali na různorodých úkolech. V krátké prezentaci se seznámili s hlavními událostmi naší stoleté historie a pak už bylo vše na nich. Krátký testík o významných událostech, pexeso se zeměpisnými zajímavostmi, prezidentský vláček, časová přímka let 1918 – 2018, významné mezníky, přání republice do dalších 100 let. Součástí projektového dne bylo také divadelní představení Založení Československé republiky aneb z deníku pradědečka.
Každá skupinka se prezentovala výslednou koláží.
A jak se samotným žákům tento netradiční den líbil? Ve výstupní anketě se nejčastěji objevily tyto odpovědi:

Moc se mi to líbilo a budu ráda, když se takový den bude ještě někdy opakovat.
Bylo to docela dobré a nebude mi vadit, když ještě někdy něco takového na škole znovu proběhne.