Návštěva České televize

Žákyně Základní školy Dobrovského byly nominovány na cenu GRATIAS TIBI, což je cena za občanskou aktivitu mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.
V rámci nominace na toto ocenění byla skupina žaček odměněna prohlídkou České televize, která se uskutečnila 16. října 2018. Společně s námi se prohlídky účastnili i další nominovaní.
Návštěva pražského studia České televize byla velmi zajímavá. Pan průvodce nám ukázal studia, ze kterých se vysílají diskusní a soutěžní pořady. Dále jsme zblízka viděli natáčení jednoho z dílů Kouzelné školy. V přednáškovém sále ČT jsme měli možnost vyzkoušet kamery a čtecí zařízení, což byla zcela nová zkušenost.
Vůbec jsme netušili, kolik hodin práce stojí za tím, co nám z obrazovek přijde jako samozřejmé a přirozené.

E.V.