Bobřík informatiky 2018 – 11. ročník

Bobřík informatiky je předmětová soutěž, kterou pořádá katedra informatiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Cílem soutěže je otestovat znalosti žáků základních i středních škol a prověřit, jak jsou připraveni na řešení otázek v oblasti algoritmizace, problémů digitální gramotnosti a porozumění informacím.
Soutěž je rozdělena do pěti věkových kategorií od čtvrťáků základních škol po maturitní ročníky středních škol a probíhá formou on-line testu v počítačových učebnách.
Ve třech věkových kategoriích pro základní školy se již po několikáté účastní i naše škola.
Nejúspěšnějším řešitelem se z naší školy stal v kategorii Mini Jaromír Flídr, Lukáš Valenta a David Křivka. Maxima bodů dosáhla i Daniela Flídrová, která je teprve ve třetí třídě a oficiálně bude soutěžit až příští rok. V kategorii Benjamin získal největší počet bodů Marek Hanyš z VI. B, který získal nejvíce bodů ze všech kategorií z naší školy a v kategorii Kadet měl nejvíce bodů Milan Minář z IX. A.

Cacek