Charitativní vánoční jarmark Dobráku

Předvánoční čas je pro mnohé z nás tím nejkrásnějším a zároveň nejnáročnějším obdobím v roce. Příchod Ježíška je mnohdy spojený s nekonečným shonem, ale zároveň i touhou potěšit lidi, které máme rádi a na kterých nám záleží.
Letošní ročník charitativního jarmarku byl pro nás opravdu důležitý. Chtěli jsme ještě jednou udělat dobrou věc a podpořit léčbu našeho kamaráda Pavla Kvapila, který je v současné době žákem 9. třídy. A proto jsme uspořádali již čtvrtý prodejní jarmark, ze kterého půlku získané částky věnujeme rodině Kvapilových. Přípravami žila celá škola a mnoho domácností, a tak se dá s trochou nadsázky říct, že se 7. prosince 2018 přízemí naší školy změnilo na prostory podobné norimberským trhům. Stánky se zaplnily drobnými dárečky, chodby milými návštěvníky, kavárna zavoněla cukrovím, čerstvou kávou a svařeným jablečným moštem. K příjemné atmosféře přispěla výstava betlémů, tóny vánočních koled a usměvavé tváře všech příchozích.
Díky Vám všem se nám opět podařilo získat velmi potěšující částku – 52.353 Kč.
Jsme nadšeni, že i letos můžeme Kvapilovým zpříjemnit Vánoce, neboť jim 21. prosince 2018 na tradičním koncertě v kostele sv. Anny budeme moci předat částku ve výši 26.000 Kč. Zbytek peněz poslouží škole k nákupu nových hraček do školní družiny a slušivých šortek k dresům, ve kterých naši žáci reprezentují školu při sportovních soutěžích.
Děkujeme, že jste nám i letos pomohli s akcí, která má smysl. Společně vychováváme děti, které nejsou lhostejné k osudu druhých lidí.

N. Semerádová