Školní kolo pěvecké soutěže v novém hávu

Každý rok v únoru se na naší škole koná tradiční pěvecká soutěž třídních kolektivů. Děti se velmi těší a různé melodie je možné zaslechnout téměř od Vánoc. Letošní školní kolo proběhlo 18. února 2019. Všichni se velice snažili, svá pěvecká vystoupení doplnili různými maskami, kostýmy, kulisami, hudebním i pohybovým doprovodem, prostě do svých vystoupení dali všechno. Porota ve složení: pí učitelka Lucie Dolečková, pí učitelka Iveta Valentová a pí ekonomka Katka Kocandová neměla vůbec lehkou úlohu. V tomto roce mohly poprvé o vítězi rozhodnout i vylosovaní zástupci jednotlivých tříd a školního parlamentu. Novinkou bylo také tajné hlasování, takže všichni byli velmi napjatí až do konce. Vítězové obou kategorií nás budou reprezentovat na pěveckém festivalu v naší družební škole v polském Dzierzoniowie. Radostné „Hurááá“ si letos mohly zakřičet děti ze třídy II. A (Hajný je lesa pán) a VI. B (Rád kreslím na cizí zeď). Všechny děti se velmi snažily. Velká pochvala patří nejen jim, ale i učitelkám, které je na soutěž připravily a pomohly s organizací soutěže. Vítězům blahopřejeme a těšíme se na další ročník.

MAKOŠ