Okresní kolo zeměpisné olympiády

Po školním kole zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo celkem 14 žáků druhého stupně ve třech kategoriích, se tři nejlepší žáci vydali na kolo okresní. To se konalo ve středu 20. 2. 2019 tradičně na ZŠ v Libchavách. Jako každý rok se testovaly 3 typy znalostí a dovedností: 1) práce s atlasem, 2) písemný test geografických znalostí (práce bez atlasu), 3) praktická část – třídění a zpracování informací a dat. Celkem mohli žáci dosáhnout maximálně 100 bodů.
V kategorii A (6. ročník ZŠ + 1. ročník osmiletých gymnázií) zkušenosti sbíral Marek Hanyš z 6. B a hned se mu podařilo získat 3. místo (z celkového počtu 17 žáků). V kategorii B (7. ročník ZŠ + 2. ročník osmiletých gymnázií) soutěžila Veronika Reslerová ze 7. A, která s celkovým počtem 75 bodů obsadila 7. místo. V kategorii C (8. + 9. ročník ZŠ, 3. + 4. ročník osmiletých gymnázií) se do okresního kola po dvou letech probojovala opět Zuzana Kubešová, která soutěž ukončila v konkurenci 27 žáků na krásném 5. místě.
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Reslerová