Výtvarná soutěž

Ve 2. pololetí se někteří žáci 2. stupně zapojili do soutěže Střední umělecké školy v Kežmaroku. Soutěž se jmenovala Moje (ne)istoty 2019 a motto tohoto ročníku znělo „… Aj zajtra vyjde slnko a zohreje mi tvár…“
Slunce úspěchu se rozsvítilo Josefíně Pokorné z IX. B, která v soutěži určené pro partnerská města z Čech, Německa, Francie, Maďarska, Litvy a Polska získala ve své kategorii (základní školy – děti od 11 do 15 let) za obraz Můj kocour (malba temperou) krásné 2. místo.
Svůj úspěch si jela 8. března vychutnat na vernisáž do Kežmaroku, kde proběhlo slavnostní předávání cen. Všichni ocenění si prohlédli naše partnerské město a měli zajištěný oběd, večeři a nocleh v hotelu Club. Věříme, že si Josefína i její maminka udělaly pěkný výlet na Slovensko a přejeme, ať láska k malování vydrží.

Iva Rozsívalová