Odpoledne otevřených dveří a jarní setkání předškoláků na Dobráku

Školní dveře se budoucím školáčkům a jejich rodičům otevřely ve čtvrtek 14. března již v patnáct hodin. Zájemci si mohli prohlédnout všechny prostory „novější“ budovy, které budou holčičky a kluci od září navštěvovat – třídy, šatny, školní družinu. Na závěr setkání proběhla beseda s vedením školy, kde byly také představeny paní učitelky, které budou učit v budoucích prvních třídách. O co se dále zajímali rodiče? O kroužky, školní družinu, výuku angličtiny, o spádové obvody škol, zápis…
S budoucími prvňáčky se tentokrát přivítaly paní učitelky jarní pohybovou básničkou a navzájem se představili. Přišlo jich 22, takže spolu s rodiči a sourozenci byla třída opravdu plná. Na interaktivní tabuli si procvičili geometrické tvary i barvy, hledali jarní obrázky. Potom skládali rozstříhané fotky kytiček a podle počtu puntíků na kostce kreslili paprsky ke sluníčku. Pomocí písničky Vozilo se na jaře slunce v zlatém kočáře se snažili jaro ještě více přivolat. Trošku si odpočinuli od práce ve třídě, protože na chodbě je čekaly různé jarní aktivity: čištění studánky od písmenkových listů, skákání panáka, cvrnkání kuliček do důlku a také si vyzkoušeli krtkovu cestičku po louce. Čekal je úkol se zvířátky, lepili k sobě obrázky správných zvířecích rodinek. Jako malý dáreček si děti odnesly vlastnoručně nasetou řeřichu v květináčku a také pamětní list. Brzy se opět uvidíme, 24. dubna už totiž čeká předškoláky zápis do prvních tříd.