NOC S ANDERSENEM

„Už je to tady!“
          „Konečně jsme se dočkali!“
           Pátku 29. 3. 2019 se žáci třetích tříd nemohli dočkat. Že by začínaly prázdniny? Omyl. Děti se rozhodly dobrovolně prodloužit pobyt ve škole na akci zvané Noc s Andersenem. Během této noci mají děti možnost strávit pohádkový večer ve škole a seznámit se s tvorbou H. CH. Andersena. Naše škola se tohoto projektu zúčastňuje každý rok a možnost prožít tuto kouzelnou atmosféru ve škole dostávají většinou třeťáci.
     Děti vtrhly do školy jako velká voda a zklamaní rodiče odcházeli od školy, protože děti se s nimi ani nestačily rozloučit. Po zabydlení a přípravě třídy na spaní jsme se všichni sešli v hudebně, kde jsme společnou básničkou přivolali samotného H. CH. Andersena. Ten nám prozradil spoustu zajímavostí ze svého života, přinesl drobné dárky a popřál dětem spoustu zážitků z dnešního večera a noci. Z nabízených témat jsme si vybrali Ferdu Mravence od Ondřeje Sekory, který by letos oslavil 120 let.
      Potom už jsme se pomocí rozstříhaných pohádkových postaviček rozdělili do družstev a začali plnit úkoly. Malovali jsme logo Noci s Andersenem, luštili tajenky, přesmyčky, přiřazovali správné názvy pohádek, hledali berušku v bludišti, skládali puzzle, vyráběli vizitku pro Ferdu, berušku i brouka Pytlíka, stavěli kelímkové věže.
          Na závěr nechyběla ani Ferdova olympiáda zdatnosti, kde se proti sobě utkaly třídy 3. A a 3. B. Všichni soutěžili s odhodláním a velkou touhou vyhrát. Soutěžili jsme v hodu na cíl, zavazování tkaničky, stavění věží, sestavování nápisů z víček... Za každou vyhranou hru jsme dostali puntík na Ferdův šátek a po ukončení olympiády se radovala z těsného vítězství 12:11 třída 3. A.
     A pak už začala nejočekávanější akce večera – stezka odvahy. Mihotavá světýlka doprovázela děti celou budovou školy. Po cestě potkávaly různá strašidla a duchy a každý si oddechl, že už je v bezpečí třídy u paní učitelky.
     Po náročném večeru jsme nakonec zalezli do spacáků a usínali při čtení pohádek.
     Ráno po snídani jsme si rozdali medaile od Ferdy Mravence, dárečky a upomínkové listy od pana Andersena. Spokojené výrazy ve tvářích dětí, když odcházely ze školy, mluvily za vše. Noc s Andersenem jsme si opravdu užili.

Ohlasy dětí:
„Skvěle jsme si zasoutěžili!“
„Moc jsme se bála stezky odvahy, ale jsem moc ráda, že jsem to zvládla.“
„Moc hezky se mi ve škole spalo.“
„Spaní ve škole bylo úžasné.“
„Vyvolávali jsme Andersena a tak jsme řvali, až se klepal strop.“
„Byl to nejlepší den mého života.“

Žáci a učitelky třetích tříd