Výuka s odborníkem – fyzioterapie II. část

Dne 16. 4. 2019 proběhla v osmé třídě v rámci výuky přírodopisu opět výuka s odborníkem. Již podruhé zavítala do naší školy paní fyzioterapeutka Mgr. Eliška Maixnerová, aby s žáky probrala témata, na která nezbyl v listopadu v prvním výukovém bloku čas.
První hodinu děti s paní fyzioterapeutkou řešily téma „jak si zkvalitnit život“. Téma se týkalo především správné výživy. Děti byly do výuky vtaženy a aktivně o problémech diskutovaly. Druhá půlka hodiny byla věnována onemocněním souvisejícím s výživou, a to obezitě, anorexii a bulimii.
V průběhu druhé hodiny byli žáci seznámeni se základy kineziotejpingu. Toto téma žáky velmi zajímalo, paní fyzioterapeutka ho zařadila do programu na základě přání žáků. Žáci měli možnost pochopit základní principy tejpování. Nejvíce je samozřejmě zaujaly praktické ukázky.
Hodiny s paní fyzioterapeutkou byly velmi přínosné, žáci se dozvěděli spoustu nových zajímavých věcí. Těšíme se na spolupráci s paní fyzioterapeutkou v příštím školním roce.

Daniela Krátká