Ocenění reprezentantů Lanškrouna z Dobráku

Od roku 1997 vyhlašuje město Lanškroun ve spolupráci s komisí pro výchovu a vzdělávání anketu s názvem „Mládež reprezentuje město Lanškroun“. Už z názvu je patrné, že anketa si klade za cíl představit veřejnosti úspěšné mladé lidi v kategoriích jednotlivci mladší, starší a kolektivy ve sportovním odvětví, vědomostních soutěžích a kultuře. Nominovat mladé reprezentanty mohou školy, sportovní organizace, ale i rodinní příslušníci.
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety za rok 2018 se uskutečnilo ve čtvrtek 4. dubna 2019 a patřilo mezi zahajovací akce Multifunkčního centra L'ART. Oceněným osobně poděkoval starosta města R. Vetchý, který zároveň s D. Flídrovou celý podvečer uváděl.  Mezi top oceněnými z Dobráku byla Jana Šemberová, Veronika Reslerová, Tereza Kmentová, Jaromír Flídr za úspěšné vědecké projekty na Festival vědy a techniky mládeže v Pardubickém kraji, Kristýna Hanáková za vynikající úspěchy v matematických soutěžích, plavecké družstvo – Gabriela Skalická, Anna Vlčková, Matěj Maršík a Tomáš Jurča. Ocenění si odnesli i další žáci z naší školy – Filip Jurča, Lucie Kodytková, Rozálie Vetchá, Martina Dušánková, Barbora Semerádová. Dotyčné ale navrhovaly jiné subjekty.
Diplomy a finanční odměnu za vzornou reprezentaci města si převzaly mimo jeviště další vybrané žákyně - Zuzana Kubešová, Marie Gregorová, Gabriela Skalická, Natálie Poláková, Sandra Vaňousová (všechny za projekty na Festival vědy a techniky mládeže).
Gratuluji všem oceněným žákům, na které jsem náležitě hrdá, zároveň jim děkuji za vzornou reprezentaci školy, za jejich snahu, zájem, trpělivost a ochotu učit se novým věcem. Také bych jim chtěla popřát mnoho úspěchů i štěstí v dalších soutěžích a třeba i opětovné ocenění v anketě „Mládež reprezentuje město Lanškroun“.

Dana Krátká, ředitelka školy