Superfinále plavecké školní ligy

Finále proběhlo v pátek 26. dubna 2019 v Rychnově nad Kněžnou. I v letošním školním roce 2018/19 závodilo přes 300 dětí z 15 škol. Do superfinále se probojovaly nejrychlejší štafety žáků 2. stupně základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií z oblastí Rychnova nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí a Litomyšle.
V  kategorii B (7. třídy) byla ve finále tato družstva: ZŠ Dobrovského, Lanškroun, ZŠ Masarykova, Rychnov n. Kněžnou, ZŠ Zámecká, Litomyšl, ZŠ  U Školek Litomyšl. V kategorii D (9. třídy) postoupila do finále tato družstva: ZŠ Dobrovského, Lanškroun, Gymnázium F. M. Pelcla, Rychnov n. Kněžnou,
ZŠ Zámecká, Litomyšl a Gymnázium A. Jiráska, Litomyšl.
Abychom se dostali až do superfinále, museli jsme absolvovat čtyři kola v Rychnově nad Kněžnou. Mladší štafeta B postoupila z druhého místa ve složení: Terka Kmentová, Jana Zapletalová, Štěpánka Vlčková, Tadeáš Dostál a Filip Jurča. Starší štafeta D postoupila z prvního místa ve složení: Gabča Skalická, Anička Vlčková, Tom Jurča, Matěj Maršík a Matěj Skalický.
První kolo začalo v 9.00 hodin. Všichni jsme byli trochu nervózní, mladší plavci ho plavali poprvé a starší naposledy. Následovala krátká přestávka s potápěčem a hurá do druhého kola. Obě štafety plavaly, co jim síly stačily, a vyplavaly si krásná třetí místa.
Všem plavcům moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou MOKROU reprezentaci školy. Mladší mohou příští rok opět porovnat své síly a starším plavcům děkuji za krásné výsledky během čtyř let. Bylo to s vámi moc fajn.

Mgr. Eva Jurčová