Naše úspěchy v soutěži MICROTELA

Ve čtvrtek 16. května se konal v Multifunkční centrum L´ART 2. ročník soutěže MICROTELA. Mezi stovkou soutěžících se našich 26 žáků a žákyň rozhodně neztratilo a potěšitelné je, že zastoupení jsme měli ve všech soutěžních kategoriích.
V kategorii Projekty soutěžilo devět prací. Autoři si mohli zvolit téma Sametová revoluce na Lanškrounsku, Genealogie, popř. Upsikling (Oprava a využití starých hraček). Vynikající 2. místo získala Kateřina Krátká, IV. A, za zpracovaný projekt Sametová revoluce na ZŠ Gottwaldova ulice.
V malém sále se sešlo 10 týmů, které soutěžily v kategorii Fischertechnik. Starosta města R. Vetchý jim vylosoval úkol – sestrojení jeřábu. Základními kritérii pro hodnocení jednotlivých modelů bylo provedení, práce v týmu, kreativita a především funkčnost. Jeřáb sestavovalo pět dvojic našich žáků ze stavebnic, které jsme potom získali do školy. A opět druhé místo, pro ocenění si došli Anděla Slavíková s Romanem Marešem, oba ze třídy IV. A.
Skvělé druhé místo nám bylo souzeno i v kategorii Micro:bit II, ta je určena pro starší soutěžící. Tým ve složení Milan Minář, Matěj Skalický, Miroslav Haislar, 9. ročník, prezentoval vlastní projekt a dále musel splnit úkol, který byl zadán na místě.
Nejúspěšnější byli naši žáci v kategorii Micro:bit I, ve které děti z I. stupně prezentují své znalosti a dovednosti v oblasti programování. Pomyslnou zlatou medaili vybojoval Filip Resler a Petr Špirka, oba IV. A, kteří sestavili robota Kosmíka, jenž dokáže cvičit, zpívat a představit se. V téže kategorii bylo uděleno také Zvláštní ocenění Nadačního fondu micro:la a e-shopu Megarobot.cz Jaromíru Flídrovi, V. B, a Daniele Flídrové, III. A, za Herní simulátor.
Vedle diplomů a věcných cen získali vítězové i hlavní cenu, a to autobusový zájezd do Světa techniky Ostrava v Dolních Vítkovicích.
Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy a gratuluji k vynikajícím výsledkům.

Dana Krátká, ředitelka školy