Okresní přebor v atletickém čtyřboji

Po několika letech se na druhém stupni naší školy opět sešla skupina atletek a atletů, a tak jsme mohli vyslat v úterý 17. září 2019 tři týmy na okresní přebory v atletickém čtyřboji v Ústí nad Orlicí. V tomto roce se sešlo silné zastoupení škol z celého okresu, a tak na atletickém stadionu bojovalo o co nejlepší umístění kolem 150 závodníků. Naše atletky a atleti se mezi nimi vůbec neztratili a předvedli skvělé výkony.
Dívčí tým ve složení Jana Junková, Nikol Skalická, Rozálie Vetchá a Tereza Marešová, který potkalo zranění jedné ze závodnic, si vedl skvěle a obsadil celkové 2. místo v kategorií mladších žákyň. Jana Junková pak stála na bedně ještě jednou, a to za 3. místo v kategorii mladších žákyň – jednotlivkyně. Družstvo mladších žáků ve složení Vojta Zajíček, Šimon Knápek, Adam Šenkýř a Adam Daniel získalo cenné zkušenosti na atletickém poli, protože jen polovina z týmu jsou atleti. Poslední tým postavili chlapci z osmých a devátých tříd, jmenovitě Kryštof Jirásek, Šimon Borovský, Pavel Hlaváček a Jakub Dušek, a nebýt absence Matěje Vávry, jistě by jim patřilo medailové umístění. Takto v oslabení skončili na 5. místě, ale stojí za to zmínit, že Pavel se Šimonem patřili mezi čtyři nejlepší výškaře a Jakub svým během na 60 metrů podal absolutně nerychlejší výkon ze všech běžců.
Všem atletkám a atletům děkujeme za reprezentaci školy!