Sportovní den 2. stupně – „Jde to i jinak“

Při plánování sportovního dne, který byl součástí oslav 90 let od založení naší školy, jsme od začátku chtěli, aby to pro naše žáky byl zážitek a aby probíhal odlišně než ostatní sportovní dny. A tak jsme si řekli, že sportovat jde i jinak, a oslovili jsme ke spolupráci Ondru a Lucii Ješinovy, pracovníky Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury v Olomouci. Díky nim jsme mohli ve středu 18. září 2019 připravit na atletickém stadionu pro všechny žáky 2. stupně celkem 7 stanovišť, na kterých si postupně po třídách vyzkoušeli, jaké to je být vozíčkářem, nebo nevidomým, jak se hraje boccia, goalbal, nebo curling. A protože vozíčkářem se často člověk stane po úrazu, žáci se věnovali i život zachraňujícím úkonům. To vše jsme pak doplnili ještě netradičními sporty kinballem a kanjamem.
I když byla zima a foukal vítr (naštěstí svítilo sluníčko), nebyl to pro nikoho z žáků a učitelů handicap, aby si společné dopoledne užili a prožili nové zkušenosti naplno.
Děkujeme Katedře aplikovaných pohybových aktivit za zapůjčení sportovního náčiní a pomůcek, lanškrounskému domovu pro seniory za zapůjčení vozíků a ZŠ Horní Heřmanice za zapůjčení modelu pro nepřímou masáž srdce.

Vladislava Hanyšová