STOMATOLOGIE

Výuka se zapojením odborníka z praxe do výuky v ZŠ – STOMATOLOGIE
Již druhým rokem probíhá v naší škole projekt s názvem „Zapojení odborníka z praxe do výuky v ZŠ“. První část projektu letos proběhla 21. 10. 2019 (VIII.A) a 4. 11. 2019 (VIII.B), vždy s paní zubařkou MUDr. Gabrielou Novákovou.
Paní lékařka opět přesunula výuku z prostor školy přímo do zubní ordinace, protože se to vloni velmi osvědčilo, výuka tak mohla být názornější.
V průběhu dvou vyučovacích hodin se toho žáci dozvěděli opravdu hodně. V prvé řadě zjistili, co všechno obnáší práce stomatologa. V klidu si mohli také prohlédnout všechny pracovní nástroje, které zubní lékaři používají, což se při běžné návštěvě zubaře obvykle nepodaří. Dále se dozvěděli informace o tom, jak souvisí způsob stravování se stavem chrupu. Velmi podrobně pak s žáky paní doktorka probrala správný postup při čištění zubů. Žáci měli možnost vidět i tzv. „krabičku hrůzy“ se zuby, u kterých se péče o chrup velmi podcenila.
Žáci se v průběhu výuky dozvěděli mnoho praktických informací, které mohou ve svém životě využít. Paní doktorce Novákové patří velký dík za to, že byla ochotna se při svém extrémním pracovním vytížení našim žákům čtyři hodiny věnovat.

Daniela Krátká