Sportovní olympiáda v Polsku

V úterý 5. listopadu 2019 se žáci V. A a V. B zúčastnili česko-polského sportovního klání v Dzierzoniówe. O jejich zážitky se s Vámi chceme podělit:
„Jednoho krásnýho školního dne se jelo do Polska.“
„Píp, píp, píp, píp zvoní budík. No dobře, už vstávám… Ááááá…zívnutí… O 45 minut později: Ahoj! Jak se máš? Čus! Jééé, autobus!“
„Nastoupili jsme a tentokrát jsme nemuseli na nikoho čekat. V autobusu byla velká sranda. Někdo si pouštěl písničky, někdo filmy, někdo si povídal.“
„Přijeli jsme tam v 9:30 h. Pak se závodníci převlíkli a šli se rozcvičit.“
„Vzali jsme si věci na fandění, šli jsme fandit a sportovci zase sportovat.“
„Když jsme přišli do tělocvičny, tak (aspoň já) jsem si v duchu řekla: To je tak hezké! Po asi patnácti minutách se začalo závodit.“
„No a začaly soutěže. Nějaké vyhráli oni a některé my, bylo to vyrovnaný.“
„Dobráci se rvali jak lvi, ale Poláci taky.“
„Byly tam lehké i těžké disciplíny. Všichni fandili.“
„Díky našemu velkému fandění jsme dostali plusové body.“
„My jsme je podporovali jako praví fanoušci. Někteří jsme si vyřvali hlasivky. Bylo dobré, že tam jeden pan učitel pustil Makarenu, tak jsme si i zatancovali.“
„Nakonec to skončilo remízou.“
„Pak oba týmy dostaly pohár a medaile. Pak se závodníci šli převlíknout.“
„Pohár byl zlato-stříbrný.“
„No a potom jsme šli s polskými dětmi do města a koupili si nějaké sladkůstky. A z města jsme odešli společně na hřiště. Snažili jsme se si s Poláky povídat a pak i na tom hřišti jsme si povídali.“
„Hřiště bylo obrovské a zábavné. Nejlepší byly trampolíny. Ale celé hřiště bylo super.“
„Po hřišti jsme šli na oběd. Byla polívka, která byla docela dobrá a k hlavnímu jídlu byl nějaký karbanátek s bramborama a salát.“
„Po obědě jsme dostali svačiny a pití na cestu.“
„Nejdřív jsme si mysleli, že jsou Poláci namachrovaný, ale když jsme se seznámili, tak bylo vidět, že to jsou fajn holčiny (i kluci), ale pak jsme museli odjet.“
„Nasedli jsme do autobusu a jeli rovnou domů.“
„Pomalu, ale jistě jsme se blížili k Lanškrounu. V cca 17:58 jsem doma a jdu spát…zítra je taky den…“
A jaké je závěrečné hodnocení celého dne?
„Zábavný, vtipný, dobrý.“
„Bylo to zábavný a byl to dobrej zážitek a líbilo se mi to. Ale polívka mi moc nechutnala.“
„Líbilo se mi to, moc mě bavilo fandit.“
„Cesta byla super. Závody mě bavily, hlavně na hřišti. Výletu dávám 5 z 5.“
„Bylo to tam super, hlavně to hřiště. A to fandění to taky bylo super!“
„Závody jsem si užila. A Polsko bylo hezké. (Ale závody namáhavé.)“

MAKOŠ a děti z V. A a V. B.