Sportovní olympiáda v Polsku

Úterý 6. října - den sportu, kamarádství, emocí, krásného počasí a zábavy. Ráno před sedmou hodinou vyjela 5. třída do Dzierzoniowa, aby reprezentovala naši školu na 4. sportovní olympiádě. Družstvo 10 žáků soutěžilo s polskými kamarády v kolektivních disciplínách, ale i v individuálních. Rychlost, obratnost, hbitost, ale občas i náhoda a trochu štěstí hrály roli při závěrečném bodování. Naši sportovci bojovali jako lvi, takže nám často chybělo k vítězství doslova jen několik centimetrů. Volejbal, to byla naše parketa. Filip, Adam a Anička vyhráli s přehledem dva sety a všem ukázali, že podání, hru v poli a na síti skvěle ovládají. Je potřeba poděkovat i patnácti fanouškům, kteří v národních barvách celé dopoledne své spolužáky neúnavně povzbuzovali. A co napsat na závěr? Nechyběly medaile pro všechny soutěžící, nálada byla po celý den vynikající, takže vůbec nebylo důležité, kdo vyhrál. Šlo hlavně o vzájemné setkání žáků a učitelů obou škol, které se opravdu vydařilo.

Dana Krátká

Foto: Andrzej Śliwka

Další fotografie naleznete zde: 1, 2 (facebook).