Návštěva radnice

Se třeťáky se už nějakou dobu učíme v prvouce o Lanškrounu, byli jsme se podívat v muzeu a dnes i na radnici. V kanceláři u pana starosty jsme obsadili všechna místa u velikého kruhového stolu. Pan starosta nám chvíli povídal, jak to na městském úřadě a v jeho kanceláři chodí, jak probíhají schůze městské rady a vyzkoušeli jsme si i hlasování. Pak nám promítal různé lanškrounské fotky a vyprávěli jsme si o místní historii, budovách, přírodě, školách, sportu nebo kulturních akcích. Na závěr jsme se s panem starostou vyfotili u vlajky města Lanškrouna, dostali jsme hry mikádo a bonbóny. Vystřídali jsme se s 3. A, která byla nejprve v radniční věži. Čekaly nás dvoje strmé schody, ale stálo to za to, prohlédli jsme si hodinový stroj a ve věži jsme si užili rozhledy na město ze čtyř různých stran. Pak ještě děti ve dvojicích plnily na náměstí různé úkoly. Zjišťovaly např., jaké ulice vedou z náměstí, jak se jmenují ostatní lanškrounská náměstí a také kostely, co je napsáno na památníku Jana Marka Marků před budovou gymnázia nebo jak se dovedou orientovat v plánku města.

Za 3. třídy Martina Látrová