Listopadový Dobráček pro předškoláky – Cestujeme kolem světa – Evropa

Ve čtvrtek 14. listopadu jsme v letošním školním roce poprvé přivítali předškoláky na tradičním Dobráčku. Tématem pro tento rok je Cestování kolem světa a začali jsme rovnou Evropou. Pohybová „cestovací“ říkanka nás seznámila, a protože se sešlo 15 šikovných dětí, poradily si s mapou i kontinenty, které namalovali čtvrťáci. Na interaktivní tabuli jsme procvičili barvy, tvary i písmenka. Grafomotoriku předškoláci potrénovali při cestách po papíře a protáhli se na chodbě, kde cestovali už různými dopravními prostředky. Navzájem si pomáhali, aby zvládli z barevných víček složit naši vlajku. Trochu matematiky jsme vyzkoušeli s obrázky různých národních krojů a zapojili jsme i maminky a tatínky, ať si zkusí tipovat. Na závěr si děti nalepily do brožurky první mapku Evropy, a pokud přijdou příště 12. prosince, čeká na ně téma Amerika.

Martina Látrová a Katka Krudencová