Ekocentrum Paleta Oucmanice

Ve dnech 27. a 28. 11. 2019 si žáci  VIII. B zopakovali předloňský pobyt v Ekocentru Paleta v Oucmanicích. V průběhu dvoudenního pobytu absolvovali čtyři vybrané programy. První den si v rámci programu Lesy v ohrožení mohli uvědomit význam a funkci lesa a souvislost mezi lidskou činností a poškozováním lesů. To vše proběhlo formou pohybových a kooperativních her, tvořivou činností, ale i výkladem lektora. Při dalším programu si děti vyrobily recyklovaný papír ze starých novin. Druhý den pak pokračoval programem Zdravá svačina (výroba pomazánky z červené čočky a dezertu ze špaldy) a programu Včelaření. Celý pobyt byl ještě doplněn programem paní psycholožky Barlow, dále pak hrami, které si pro děti připravila paní učitelka L. Dolečková a také zpěvem vánočních koled.                                                                                             Pobyt v Oucmanicích splnil naše očekávání. Ve velice příjemném prostředí ekocentra se žáci nejen dozvěděli mnoho nového, ale zároveň se i pobavili a zapracovali na zlepšení vztahů v třídním kolektivu.

Daniela Krátká