Lidová řemesla v DDM

V průběhu měsíce října a listopadu jsme se školní družinou navštívili Dům dětí a mládeže Damián, tématem byla lidová řemesla. Byl pro nás připraven hodinový program, který začal povídám o tom, co to vůbec řemeslo je, kdy a jak řemesla vznikala. Po krátkém úvodu následovala hra na řemesla, paní Kovářová ukazovala dětem kartičky s nástrojem a děti k nim měly přiřadit řemeslo. Na to navazovala týmová hra ve třech skupinách. Nejprve si účastníci trochu zasportovali při sbírání kartiček své barvy a potom skládali domino. Na jedné straně kartičky byl nástroj, díky němuž mohlo být řemeslo vykonáváno, a na druhé straně řemeslo. Po této hře byl na řadě menší testík, jak jinak než na řemesla. Některé děti jej dokonce zvládly skoro na sto procent. Před zakončením programu si děti ještě zahrály hru, kdy paní Kovářová definovala řemeslo stejným způsobem, jak to bylo vysvětleno na začátku, a děti musely uhádnout správný obrázek. Myslím si, že tento program v DDM si děti moc užily a také se něčemu novému přiučily.

N. Zavřelová, vychovatelka ŠD